SZLACHETNA PACZKA SZUKA BOHATERSKICH RODZIN


Od 2015 roku Wolontariusze Szlachetnej Paczki z naszego rejonu spotykają się z potrzebującymi, przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do projektu.

Szukamy rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji z przyczyn od siebie niezależnych. Docieramy do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która krzyczy, domaga się i żąda wsparcia.

Pomoc otrzymują ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Znasz kogoś, kto może potrzebować pomocy? To potrzebujesz chwili wolnego czasu i wypełnienia Zgody Wstępnej, dzięki której możemy nawiązać kontakt z rodziną i umówić się na spotkanie. Zgoda Wstępna zawiera też niezbędne informacje, dzięki czemu wiemy, kogo spotkamy. Odezwij się do nas na Facebooku, mailowo: paczka.sepolno@gmail.com lub telefonicznie: 502 522 577, albo zgłoś rodzinę samemu poprzez stronę internetową https://bit.ly/ZglosRodzine.

Z pozdrowieniami.
Robert Czerechowski

Komentowanie wstrzymane