Montaż pokoleń – warsztaty filmowe

Fundacja Kultura w Szczerym Polu (organizator) i Miejsko Gminny-Ośrodek Kultury w Więcborku (partner - współorganizator) zapraszają Seniorów i Młodzież do udziału w projekcie filmowym “Montaż Pokoleń”.

Zapraszamy osoby zainteresowane filmem i fotografią, ale nie tylko! Mile widziany jest każdy, kto czuje potrzebę podzielenia się swoimi pomysłami, życiowym doświadczeniem czy widzi w swoim otoczeniu potencjalnych bohaterów filmowych. Przydadzą się aktorzy-amatorzy, a także scenarzyści - osoby lubiące drążyć tematy i pisać. Najważniejsze są jednak nie umiejętności, ale entuzjazm i otwartość na dialog między pokoleniami. Bo chociaż różni nas wiek i rozmiar bagażu życiowych doświadczeń, wiele możemy się od siebie nawzajem nauczyć. Chcemy spotkać się i nawzajem sprowokować do twórczej refleksji.
Nabór trwa do 5 kwietnia. Kontakt: MGOK - tel. 52 389 68 25, Fundacja Kultura w Szczerym Polu - tel. 695 442 498, e-mail: ewa.stolowska@gmail.com.

Podczas integracyjnych spotkań pt. “Montaż pokoleń” poznamy podstawy warsztatu filmowego i zrealizujemy wybrane pomysły na filmy. O czym? Dokumentalne czy fabularne? Tego jeszcze nie wiadomo - wszystko zależy od uczestników spotkań warsztatowych, bo to oni mają wspólnie opracować scenariusze. Powstanie też reportaż dokumentujący twórczy proces. Produkcje filmowe zostaną wydane na płycie DVD i zaprezentowane publiczności pod koniec listopada.

Animatorką i koordynatorką projektu jest Ewa Piątek, która na co dzień pracuje jako instruktor w Pracowni Kina i Filmu Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (Kino Orzeł). Ukończyła filologię angielską i kulturoznawstwo. Jest aktorką niezależnego Teatru Niebopiekło i autorką książki "Pasieka Dredziarza" (Wydawnictwo Poznańskie, 2018). Tworzy filmy dokumentalne, teledyski, etiudy fabularne. Jej film "Z dala od drogi" zdobył I nagrodę na FF Drzwi w Gliwicach i wyróżnienie na przeglądzie filmowym w Łapach, film "Włosy" - Nagrodę Publiczności na Małym Festiwalu Filmów Polskich Tosiek w Skierniewicach, Nagrodę Specjalną na Festiwalu Świat Maklaka w Konstancinie – Jeziornej, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych w Kędzierzynie-Koźlu, III Nagrodę na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać Człowieka” w Oświęcimiu, a film “Test” II Nagrodę na przeglądzie KATAR w Toruniu i nagrodę specjalna na Festiwalu Filmowym Świat Maklaka w Konstancinie Jeziornie. Mieszka z mężem pszczelarzem - Pawłem - we wsi Czarmuń.

Fundacja Kultura w Szczerym Polu powstała w 2018 roku w Wymysłowie (gm. Więcbork) z inicjatywy dwóch łaknących kultury małżeństw: Agaty Urbańskiej-Krasowskiej i Mariusza Krasowskiego oraz Ewy i Pawła Piątków. Działali już wcześniej, jako grupa nieformalna. Do najbardziej znanych inicjatyw, których pomysłodawczynią była Agata, należy organizacja na polanie w Wymysłowie spektaklu Teatru Wiczy i budowa (w formie otwartych warsztatów z budownictwa naturalnego) pieca chlebowego w Dorotowie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Komentowanie wstrzymane