Zostań darczyńcą, zmień swoją okolicę na lepsze!

Wolontariusze Szlachetnej Paczki zapraszają wszystkich chętnych do pomocy potrzebującym w najbliższym otoczeniu!
Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już znaleźć historie rodzin, które odwiedzili w tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki z Powiatu Sępoleńskiego. Pytali o ich potrzeby i o marzenia. Czy się spełnią, zależy od darczyńców, czyli… każdego z nas. By sprawić, że święta będą w tym roku piękne dla wszystkich, wystarczy wejść na stronę i wybrać rodzinę, dla której przygotujemy pomoc.
Ideą Szlachetnej Paczki jest Mądra Pomoc. Pomagamy ludziom, w których dostrzegamy możliwości, chcemy dać im szansę, motywację i impuls do poprawienia swojej życiowej sytuacji. Paczka jest sygnałem, że ktoś inny wierzy w nich, myśli o nich i nie zostawi ich samych. Jest też wielkim wsparciem finansowym, ponieważ bardzo często ludzie proszą o artykuły pierwszej potrzeby - coś, na co nawet nie zwracamy uwagi w naszych domach, bo to oczywistość. A dla kogoś innego może to być marzenie.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl udostępniona została baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, 8-9 grudnia.

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczkę w grupach. Zapytaj przyjaciół, swoich najbliższych i znajomych z pracy, czy nie chcą pomóc komuś, kto mieszka tuż obok. Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje średnio około 30 osób!
Zostań darczyńcą!

Lider Rejonu Sępólno Krajeńskie,
Robert Czerechowski

Komentowanie wstrzymane