XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Zakończył się właśnie XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku to sportowcy zachęcali najmłodszych do czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

W sępoleńskiej bibliotece od poniedziałku do piątku usłyszeć można było różne bajki o tematyce sportowej. W spotkaniach z dziećmi aktywny udział wzięli lokalni sportowcy: Paulina Winiecka, Beata Bukolt oraz Sandra Bohaczyk – Płotka. Panie opowiedziały dzieciom o tajnikach pracy instruktorów sportu oraz zachęcały do większej aktywności. Podczas zajęć można było wziąć udział w zumbie dla dzieci oraz dowiedzieć się dużo o jeździe konnej, tańcu, koszykówce oraz innych dyscyplinach sportowych. O sporcie rozmawialiśmy także podczas kolejnego spotkania Klubu Czytających Rodzin, gdzie tata Zosi, piłkarz z zamiłowania, opowiedział nam zabawną historię o małym sportowcu -Franklinie.

Wszyscy nasi goście zgodnie podkreślali jedną ważną rzecz – nic tak nie kształtuje charakteru jak sport. Pamiętajmy, że w sporcie nie liczy się zwycięstwo, a dobra zabawa!

Komentowanie wstrzymane