Zaczęło się od Gigera i Beksińskiego – wernisaż prac Roberta Skazy i Waldemara Kuczerepy

Siódmego lutego w Bibliotece Publicznej w Sępólnie miał miejsce wernisaż wystawy sztuki biomechanicznej Roberta Skazy oraz malarstwa Waldemara Kuczerepy.

Waldemar Kuczerepa to mieszkaniec Więcborka. Z wykształcenia – pedagog. Jego pasją jest malarstwo,  któremu z zamiłowaniem oddawał się także ojciec artysty. Robert Skaza, również pedagog (pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznej w Sępólnie), pochodzi z Witunii. Chociaż nie stroni od malowania, obecnie realizuje się twórczo, tworząc instalacje biomechaniczne.

Od ostatniego piątku część prac obydwu artystów dostępna jest do oglądania w naszej bibliotece. Surrealistyczne, nasycone symbolami obrazy Waldemara Kuczerepy doskonale dopełniają się z futurystycznymi instalacjami Roberta Skazy. Wizje z pogranicza snu i fantastyki, klimaty postapo a nawet horroru, inspiracje Gigerem, Boschem, Beksińskim – wszystko to można dostrzec w dorobku twórców prezentowanym w sępoleńskiej książnicy.

Wyjątkowe dzieła Roberta Skazy i Waldemara Kuczerepy są dostępne dla zwiedzających przez miesiąc. Zachęcamy do odwiedzin biblioteki i podróży po tym intrygującym, wieloznacznym świecie zrodzonym w wyobraźni obydwu lokalnych artystów!

Zdjęcia: własne oraz autorstwa Pana Andrzeja Ossowskiego

Komentowanie wstrzymane