Jesień w rytmie operetki

W minioną niedzielę w Kamieniu Krajeńskim odbył się koncert piosenek rewiowych i filmowych z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wszystkie one stały się wielkimi przebojami i takimi pozostały do dziś wzruszając i zachwycając urokiem minionej epoki.
W programie koncertu znalazły się m.in.: „To ostatnia niedziela”, „Już nie zapomnisz mnie", „Tango Milonga”, „Już taki jestem zimny drań", „Na pierwszy znak”, „Piosenka o zgubionym sercu”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą", „Szczęście raz się uśmiecha", „Miłość ci wszystko wybaczy" i wiele innych niezapomnianych piosenek. Piosenkom towarzyszyły opowieści o niezwykłym życiu gwiazd międzywojennego kina i rewii.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury wystąpili Grażyna Nita i Damian Wilma, którzy z powodzeniem wcielili się w role przedwojennych amantów. Artystom towarzyszyli: Dominika Szczypka - wiolonczela, Krzysztof Krymer – skrzypce, Rafał Tworek – fortepian, Katarzyna Szewczyk - prowadzenie koncertu.
Koncert zorganizowany przez Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne odbył się w ramach zadania publicznego pn. „Jesień w rytmie operetki”, które zostało wsparte przez Burmistrza Kamienia Krajeńskiego ze środków budżetu Gminy Kamień Krajeński.

tekst i fot: MGOK w Kamieniu

Komentowanie wstrzymane