Bajkowy Dzień Dziecka w Sępólnie Krajeńskim

Ahh co to był za dzień! Prawdziwie bajeczny! Prawdziwie bajkowy! Prawdziwie baśniowy! Tyle postaci z bajek i baśni w jednym miejscu, tyle atrakcji, tyle zabawy i piękna pogoda, Dzień Dziecka jak z dziecięcych marzeń odbył się wczoraj w Sępólnie Krajeńskim.
Wydarzenie zainaugurował taneczny korowód. Krokiem tradycyjnego poloneza, na sępoleński Plac Przyjaźni wkroczyli goście Bajkowego Dnia Dziecka, byli wśród nich Piękna i Bestia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Królowa Śniegu, Cruella de Mon, Królewna na Ziarnku Grochu, Roszpunka, Smok, Tarzan, Krasnoludki, Malarz Dworski, Wesoła Papuga i mnóstwo innych, kolorowych postaci, które po tej tanecznej prezentacji udały się na swoje stoiska. Trudno było się zdecydować, gdzie udać się najpierw. Czy do Pracowni Krasnoludków, gdzie tworzono magiczne przedmioty i dekoracje z balonów oraz zaplatano roszpunkowe warkocze, czy do Bajkowej Garderoby, w której można było przebrać się za księżniczkę, księcia i inny bajkowych bohaterów, czy skorzystać z dmuchanego placu zabaw, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a może spróbować zaprzyjaźnić się z Królową Śniegu lub Cruellą de Mon, które pojawiły się na naszym przyjęciu aby dać się przekonać, że przeszły prawdziwą metamorfozę i dzisiaj naprawdę chcą być lubiane i bawić się z dziećmi. A przecież to nie wszystko! Bo na dzieci czekało jeszcze stoisko z gigantycznymi bańkami mydlanymi, Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy pozwolili dzieciom wcielić się w rolę rycerzy walczących ze Smokiem strumieniem zimnej wody i całe mnóstwo atrakcji na scenie. Tańce w wykonaniu młodzieży z Wiejskich Ośrodków Kultury w Lutowie i Wałdowie, występ Magdaleny Wasylik, która zaprezentowała się w repertuarze doskonale znanych piosenek z disney'owskich bajek – była więc Kraina Lodu, Mulan czy Trolle. Doskonale znana samym dzieciom jest zresztą sama Magdalena Wasylik, a w szczególności jej głos, który kojarzą właśnie ze wspomnianych wyżej bajek, bowiem to ona wykonuje polskojęzyczne wersje piosenek z najpopularniejszych disney'owych produkcji. Imprezową, taneczno-muzyczną atmosferę podtrzymał występ zespołu Maskotki. Wśród dzieci pojawił się wielkich rozmiarów Król Julian, który aktywizował najmłodszych, zapraszając ich do ciekawych konkurencji. Najlepsi uczestnicy zostali oczywiście nagrodzenie bajkowymi upominkami!
Po 3 godzinach niezwykle intensywnej zabawy dzieci nie wydawały się ani trochę zmęczone. To niesamowite ile energii potrafi dostarczyć dobra rozrywka, a jednocześnie fascynujące jak wiele sił mają dzieci, nawet te najmniejsze. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam dużo fajnych atrakcji i że ten Dzień Dziecka będziecie mile wspominać. Pamiętajcie, że Bajkowy Świat istnieje naprawdę!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Michał Pick

Komentowanie wstrzymane