POTAŃCÓWKA MIĘDZYPOKOLENIOWA + MONTAŻ POKOLEŃ – PREMIERA FILMÓW POWARSZTATOWYCH

29 listopada 2019, godz. 17.00, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, wstęp wolny

O FILMACH

W ramach międzypokoleniowego projektu pt. “Montaż Pokoleń”, realizowanego od kwietnia do listopada, powstało pięć filmów krótkometrażowych. Dwa z nich to portrety rozpoznawalnych mieszkańców Więcborka: Witolda Kantaka, żeglarza, który opłynął przylądek Horn, oraz Jerzego Nowakowskiego, właściciela zabytkowego samochodu, Mikrusa. Owocem wielu godzin rozmów w gronie międzypokoleniowym - o sztuce filmowej i o życiu w ogóle - są dwie refleksyjne etiudy. Powstał też krótki reportaż z wyjazdu Teatru Rym Cym Cym na występ w Suchorączku.

Bezpłatna płyta DVD “Montaż Pokoleń” będzie dostępna w MGOK po premierze.

Łączny czas trwania pokazu filmów: 50 minut.

Po projekcji: POTAŃCÓWKA MIĘDZYPOKOLENIOWA

Do tańca porwą goście z Wrocławia:

Małgorzata Rosak - Dj-ka Seniorka

Mama trójki dzieci i społecznica. Na co dzień zaangażowana w wiele inicjatyw; pomaga zwierzętom, występuje na festynach osiedlowych, jest członkinią kabaretu Kryś-Goś; od 2017 r. liderka grupy Aktywne Wrocławianki, działającej przy Wrocławskim Centrum Seniora. Wraz z grupą angażuje się w pomoc dzieciom z hospicjum Formuły Dobra, pomaga także Seniorom.

DJ Sun Miguel

DJ, który od dwóch dekad rozgrzewa krajowe parkiety. Pochodzi z Płocka, gdzie prowadził autorską audycję w Radiu Puls oraz rezydował w tamtejszych klubach. Od 2012 roku związany z Wrocławiem. Kolekcjoner winylowych płyt. Wspólnie z Muzeum Współczesnym Wrocław prowadził cykl szkoleń DJ-skich dla seniorów oraz Potańcówki Międzypokoleniowe.

Premierę filmów i potańcówkę poprzedzi WYKŁAD: Morgan Freeman znów wsiada na motor, czyli czy starość w kinie jest śmieszna?

Jaki obraz starości prezentuje dzisiejsza kinematografia? Czy kino walczy ze stereotypem staruszki w kapciach, z kotem na kolanach? I w jaki sposób (nie tylko komediowy) można ukazać piękno procesu jakim jest starzenie się i przemijanie?

Justyna Cholewińska - absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego oraz studentka filmoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza... choć ostatnio najlepiej opisuje ją słowo MAMA. Wraz z 4-miesięczną Łucją u boku stara się być na bieżąco z filmowymi nowościami. Łącząc pasje do pisania i filmu, publikowała dla największych festiwali filmowych w Polsce, jak Docs Against Gravity, czy Camerimage. W kinie najbardziej kocha to, że obraz filmowy w każdym wzbudza inne emocje, co skłania do dyskusji. Płacze na bajkach Disneya.

Organizator: Fundacja Kultura w Szczerym Polu

Partner: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku

Prowadzenie warsztatów: Ewa Piątek

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Komentowanie wstrzymane