Bawimy się fajnie na naszej ferajnie

DZIEŃ OTWARTY pt. „ BAWIMY SIĘ FAJNIE W NASZEJ FERAJNIE...”W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIŚNIEWIE.

W poniedziałek 5 marca w Szkole Podstawowej w Wiśniewie, tradycyjnie już jak co roku, odbył się „Dzień Otwarty” pt.”Bawimy się fajnie w naszej Ferajnie”. Zaproszeni goście mieli okazję poznać naszą szkołę, jej system edukacyjny oraz osiągnięcia.

Spotkanie rozpoczęło się serdecznym przywitaniem wszystkich przybyłych gości przez Panią dyrektor oraz zaproszeniem do obejrzenia prezentacji multimedialnych przygotowanych przez wychowawców oddziałów przedszkolnych. Pani Wiesława Orlikowska przybliżyła, jak wygląda praca w grupach przedszkolnych, a pani Bernadeta Parys omówiła metody i formy pracy charakterystyczne dla pracy z uczniami w klasie I. Przedstawiono  również ofertę zajęć dodatkowych. Dziewczęta z grupy tanecznej „Era” wraz ze szkolną maskotką Misiem Tulisiem zachęciły wszystkich przyszłych uczniów do wspólnego tańca.

Nauczyciele poszczególnych klas przygotowali wspaniałe zabawy m. in. dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód, „ W świecie legend” poznały polskie legendy, próbowały swoich sił przy prostych eksperymentach i rozwiązując matematyczne zagadki, a także obejrzały teatrzyk w j. angielskim. Miały również okazję do sprawdzenia działania małych robotów, które wzbudziły wśród dzieci ogromne emocje. Chętnie też kodowały na macie do kodowania

Przez cały wieczór czynny był kącik „ Makijażu”, który cieszył się  ogromnym zainteresowaniem.

Na  zakończenie odbyło się uroczyste pożegnanie Misia Tulisia i wręczenie upominków wszystkim dzieciom, które niechętnie przyjęły wiadomość, iż ten wieczór dobiegł już końca.

Wiesława Orlikowska
SP w Wiśniewie

Komentowanie wstrzymane