Globalnie w bibliotece (foto)  – SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

Blisko 80 uczestników wzięło udział w warsztatach pn. „Kiedy przychodzi kryzys” zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.
Zajęcia przygotowane zostały w ramach projektu „Globalnie w bibliotekach”, którego celem było  zaangażowanie  społeczności w dyskusję i refleksję nad obrazem pomocy humanitarnej.
Spotkanie to było idealną przestrzenią do tego, aby dowiedzieć się jak młodzież i dzieci rozumieją pojęcia takie jak „wojna”, „katastrofa naturalna” czy „pomoc humanitarna”, usystematyzować ich wiedzę i wspólnie podyskutować o emocjach towarzyszących ludziom w chwilach kryzysu. Rozmawialiśmy też o tym jakimi cechami charakteryzuje się wolontariusz wyjeżdżający na akcję i o poświęceniu nagradzanym wdzięcznością drugiego człowieka.
Mając na uwadze fakt, że wojna powoduje widzenie świata w barwach czarno-białych zaproponowaliśmy grupom, aby wspólnie pokolorowały obrazy, które przedstawiają rzeczywistość w trakcie konfliktu zbrojnego lub katastrofy naturalnej. W ten sposób symbolicznie nadaliśmy ich życiu trochę koloru.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w dyskusji. Pamiętajmy.  Kimkolwiek jesteśmy,  pozostańmy ludźmi!
Program „Globalnie w bibliotekach”, realizowanym jest przez sępoleńską bibliotekę w partnerstwie z Polską Akcję Humanitarną oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

tekst i fot: Biblioteka Publiczna w Sępólnie

Komentowanie wstrzymane