Mistrzostwa morsów. Nasi na podium. (foto)

W sobotnie przedpołudnie, w pięknej scenerii Marina Gdańsk, wystartowała impreza organizowana przez Polską Fundację Morsów "Lech-Mors". Były to już V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Trójmieście i drugie z rzędu w Gdańsku. Łącznie wzięło w nich udział ponad 220 zawodników, którzy rywalizowali w 15 konkurencjach dla kobiet i mężczyzn. Do pokonania były dystanse: 25, 50, 100, 200, 450 metrów, a także sztafeta 4x25 m.
Pogoda dopisała, dopisała tez frekwencja. Pobity został rekord mistrzostw. Dotychczas nigdy nie stawiło się aż tylu zawodników i zawodniczek. Co ciekawe, na gdańskie zawody przyjechał nawet zawodnik z Wietnamu, gdzie najniższa temperatura wody porównywalna jest z tą, która u nas odczuwalna jest w lato w Bałtyku. Praktycznie co roku przyjeżdżają na gdańskie zawody przedstawiciele takich krajów jak Rosja, Ukraina, Anglia, Austria czy Finlandia.
Mieliśmy też swój sępoleński akcent. Gminę Sępólno reprezentowała 5-cio osobowa ekipa, a mianowicie: Kinga Gburczyk, Maria Szemryk, Roman Chajek, Tomasz Leśniewski oraz Kąkol Leszek. Apetyty naszych morsów na zdobycie medali były spore, oczywiście nie zawiedli. Kinga Gburczyk zdobyła złoto w kategorii 25 klasyk, Maria Szemryk zakończyła zmagania z dwoma medalami, a mianowicie wywalczyła złoto na 50m klasykiem oraz srebro na 25m również stylem klasycznym.
Panowie nie zostali w tyle. Godnie reprezentując Gminę Sępólno wywalczyli łącznie 6 medali.
Prym wiódł Leszek Kąkol zdobywając 4 medale: złoto na 25m klasykiem, 2 medale srebrne na dystansie 50m stylem dowolnym i klasycznym oraz medal brązowy na 25m stylem dowolnym. Roman Chajek pokazał, że nie ma sobie równych i wygrał na dystansie 50m stylem dowolnym. Zdobył również brązowy medal w konkurencji 25m stylem klasycznym.