Młodzi pasjonaci fotografii z „Jedynki”

Młodzi pasjonaci fotografii z „Jedynki” w Sępólnie Krajeńskim zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu „Pokażcie swoją małą Alma Mater”.
Projekt członków kółka fotograficznego Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zdobył I miejsce w V edycji ogólnopolskiego konkursu „Pokażcie swoją małą Alma Mater”. Konkurs prowadzony jest przez warszawską Fundację Honor Pomagania Dzieciom.
Nasi pasjonaci fotografii poświęcili wiele godzin, aby jak najciekawiej przedstawić swoją szkołę. Sięgnęli do starych kronik szkolnych, jeszcze z 1843 roku. Poszukali źródeł historycznych, przeprowadzili wywiad z absolwentem pamiętającym dawne czasy szkolne, odwiedzili cmentarz i sfotografowali nagrobek pierwszego polskiego dyrektora „Jedynki”. A że w starych szkolnych kronikach są zapiski nie tylko dotyczące klas, nauczycieli czy wycieczek szkolnych, ale i wydarzeń związanych z historią miasta, mieli okazję przedstawić i historię szkoły, i Sępólna Krajeńskiego. Oczywiście nie zapomnianoi o czasach współczesnych oraz o sukcesach uczniów i absolwentów. Formą prezentacji swojej Alma Mater były zdjęcia z opisami, zafoliowane i spięte w album stylizowany na „stary”.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!
A na koniec link do informacji o wygranej: https://www.fundacjahpd.pl/kopia-wyniki-alma-mater-4
I kilka zdjęć

Jolanta Orzłowska

Komentowanie wstrzymane