Uczą się robotyki i programowania (SYPNIEWO)

W Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej uczniowie uczą się robotyki i programowania!
Szkoła oferuje uczniom korzystanie na zajęciach z robotów Photon i klocków Lego WEDO. Nauczyciele uczestniczyli w wielu kursach z zakresu programowania w roku szkolnym 2017/2018. Teraz dzielą się swoją wiedzą z dziećmi.
Na lekcjach uczniowie odkrywają tajniki budowania i działania robotów, poznają komponenty wykorzystywane do ich budowy, piszą samodzielnie programy sterujące, uczą się fachowych pojęć, przeprowadzają eksperymenty i wyciągają naukowe wnioski. Uczniowie pracują w parach, wspólnie korzystają z jednego zestawu i jednego komputera (lub tabletu), co poprawia ich umiejętności komunikacji oraz współpracy. Wykorzystując klocki WeDo i roboty Photon można zaciekawić dzieci fizyką, mechaniką, astronomią, a nawet biologią! Budowanie z klocków przyczyniają się też do szukania nowych rozwiązań: zębatki, przeguby kulowe, łączniki osi, obrotnica – wszystko to sprawia, że projektowanie staje się łatwiejsze i można z niego czerpać więcej przyjemności. rozwijając zdolność logicznego myślenia, pobudzając wyobraźnię, ucząc podstaw programowania.
Jednym słowem uczą się i dobrze bawią jednocześnie. Zajęcia ukierunkowane są na rozbudzanie ciekawości dziecięcej oraz rozwój umiejętności przydatnych w nauce, inżynierii, technice i programowaniu.

 

Komentowanie wstrzymane