„Wróćmy do rękodzieła” SYPNIEWO

27 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie odbyła się IV edycja powiatowej imprezy wielkanocnej pod hasłem „Wróćmy do rękodzieła”, której organizatorem  była Beata Kiestrzyn .

Na inauguracji imprezy wręczono nagrody za powiatowy konkurs na pisankę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło przeszło 100 pisanek.  Wyłoniono 15 laureatów w 3 kategoriach wiekowych I-III, IV-VI oraz gimnazjum. Przyznano również 79 wyróżnień. Pisanki wpłynęły ze szkół gminy Sępólno Krajeńskie i gminy Więcbork. Drugim konkursem był powiatowy konkurs na wypiek wielkanocny. I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Komisja była zachwycona pięknym mazurkiem, który był nie tylko smaczny, ale i pięknie ozdobiony. Wyróżniono również nagrodami panie: Golik, Tuzimek, Krawczyk za sernik i placki z bakaliami.

Podczas imprezy można było podziwiać piękne wyroby rękodzielnicze zaproszonych gości, rozsmakować się w słodkiej kawiarence przygotowanej przez rodziców, zakupić książki na kiermaszu. Całą imprezę umilały występy uczniów przygotowane przez Studio Tańca  i zespół „Small Dance” złożony z uczniów SP Sypniewo, występy WDK Sypniewo, zespół wokalny i instrumentalny z SP Sypniewo, występy zaproszonych gości: występy taneczne Marity Grabiec, Martyny Janowskiej, piękne wykonanie piosenek najmniejszej uczestniczki Nadii z Wituni i zespołu „Wesołe nutki” z Więcborka.

Organizatorka  składa serdeczne podziękowania  współorganizatorom imprezy: WDK Sypniewo, p. Monice Kujawie, p. Agacie Pufal, p. Sławkowi Stencel, p. Robertowi Czeszewskiemu za pomoc w zorganizowaniu imprezy wielkanocnej. Dziękujemy również sponsorom nagród dla dzieci: p. Burmistrzowi Więcborka Waldemarowi Kuszewskiemu, BS Więcbork filia Sypniewo, Nadleśnictwu Runowo, Krajeńskiemu Parkowi Krajobrazowemu, p. A. M Gradek oraz p. W.Glazik.

Konkurs Powiatowy – Pisanka Wielkanocna

Laureaci

Klasy I-III

I miejsce – Kalina Turzyńska – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku

II miejsce Michalina Barabas Szkoła Podstawowa nr 3 Sępólno Krajeńskie

Zuzanna Stypa Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

III miejsce Oliwia Mróz  Szkoła Podstawowa nr 3 Sępólno Krajeńskie

Karolina Hoffman  Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

Marcel Igman     Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

Klasy IV-VI

I miejsce Kacper Łopiński - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

Julita Krawczyk - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

 

II miejsce Marta Niemczyk, Michalina Niemczyk – SP nr 3 Sępólno Kr.

 

III miejsce  Joanna Kosiniak Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

Zuzanna Tłok   Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

Gimnazjum

I miejsce Weronika Sikora SP Jastrzębiec

Marcela Kiestrzyn SP Sypniewo

Hanna Szkoda      SP Sypniewo

Wioleta Kotuniak SP Sypniewo

(w gimnazjum przyznano wszystkie cztery pierwsze miejsca)

 

Komentowanie wstrzymane