Konkurs plastyczny „O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś” rozstrzygnięty!

W sępoleńskiej bibliotece został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie. Miał on na celu zainspirować młode pokolenie przygodami Misi - głównej bohaterki książki Mariusza Niemyckiego pt. „Pierścień sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką na formacie A4, przedstawiającej wizję Misi z czasów Bratka. Należało odszukać w książce odpowiedni fragment i razem z Misią przenieść się do średniowiecznego Sępólna, spotkać tam rycerzy, giermków, a może samemu wcielić się w rolę księżniczki? Całą historię wystarczyło przelać na papier. Jury po burzliwych obradach przyznało trzy główne nagrody oraz dwa wyróżnia. Pierwsze miejsce zajęła Zarina Khan, drugie – Izabela Skiba
i trzecie – Sandra Chorodyńska. Wyróżniono prace Klary Pyrc oraz Franciszka Simińskiego. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas występu profesjonalnego Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego. Laureatom wręczono nagrody w postaci gier planszowych i zestawów plastycznych.
Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Bajkowe Czwartki”. Projekt ten finansowany jest
ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Bydgoszczy.

Komentowanie wstrzymane