Porównanie bonusów w Polsce i za granicą

Na mocy nowej ustawy hazardowej, od 1 kwietnia 2017 r. polscy gracze mogą korzystać wyłącznie z usług legalnych bukmacherów posiadających koncesję resortu finansów. I choć w porównaniu do innych krajów legalnych bukmacherów na razie nie jest u nas wielu, to ich oferta w niczym nie odbiega od światowych standardów.

Aby otrzymać licencję ministerstwa finansów, operator zakładów wzajemnych musi m.in. posiadać siedzibę na terenie Polski, opłacać w naszym kraju 12% podatku obrotowego, a także sprawdzać zarówno tożsamość, jak i wiek graczy. – Naszym założeniem było udzielenie ochrony osobom, które są zainteresowane takimi usługami, w zgodzie z przepisami unijnymi, ale również ograniczenie szarej strefy w tym segmencie – mówił wiceminister finansów Wiesław Janczyk podczas spotkania dla prasy, które odbyło przed wprowadzeniem w życie znowelizowanej ustawy hazardowej.

Na razie – w porównaniu do innych krajów – liczba legalnych bukmacherów jest u nas relatywnie niewielka (kilkanaście podmiotów z licencjami na organizację zakładów bukmacherskich). Jednak już wstępna analiza ich oferty pokazuje, że polscy gracze z pewnością nie mogą narzekać m.in. na wysokość przygotowanych przez operatorów kodów i bonusów na start. Są one wysokie i zróżnicowane (jak działa kod – więcej tutaj).

Bonusy u polskich i zagranicznych bukmacherów

Bonusy powitalne, czyli formę premii dla nowych graczy, mają w swojej ofercie wszyscy najwięksi światowi bukmacherzy (warto pamiętać, że nie jest to jednak oferta dla polskich graczy – firmy te nie mają licencji MF, więc nie mogą legalnie działać w naszym kraju). I tak bonus powitalny w brytyjskiej firmie William Hill to darmowy zakład do kwoty 25 euro, ale aby z niego skorzystać gracz musi dokonać depozytu w wysokości co najmniej 10 euro. U bukmachera bet356 bonus powitalny dla nowych graczy z terenu Wielkiej Brytanii, którzy pozytywnie przejdą proces rejestracji, wynosi 100 funtów. Z kolei firma Unibet ma ciekawy bonus na start przy rejestracji w jej kasynie online – jest to bonus 200% od pierwszego depozytu do kwoty 200 funtów.

Bonusy powitalne u polskich bukmacherów są równie, a może nawet bardziej atrakcyjne. U legalnego bukmachera LV nowy gracz może odebrać nawet 1500 zł bonusu powitalnego – składa się na to bonus 1% od pierwszego depozytu z mnożnikiem x100 (do kwoty 1000 zł) oraz bonus 1% od drugiego depozytu z mnożnikiem x50 (maksymalnie 500 zł). U bukmachera for-BET bonus na start wynieść może nawet 1200 zł, przy czym jest rozbity na trzy wpłaty (100% pierwszego depozytu, 75% drugiego depozytu, 50% trzeciego depozytu – każdy do kwoty 400 zł), po użyciu kodu jest wyższy o 50 zł (więcej tutaj)
Czterech operatorów – STS, Fortuna, Totolotek i eToto – ma dla nowych graczy bonus na start 1000 zł.

Warto pamiętać, że w Polsce u każdego legalnego bukmachera można wykorzystać kod bonusowy, który pozwala powiększyć dostępne bonusy na start. Przykładowo kod LEGALSPORT w firmie Start Typ Sport umożliwia otrzymanie nie tylko bonusu 1000 zł, ale także dodatkowego freebetu 27zł (inne kody to MAXIKOMBI1000 czy VIPBONUS1000EKSTRA).  W Milenium obok bonusu na start do 760 zł, nowy klient po rejestracji z kodem dostanie 20 zł na zakład specjalny i 10 zł na zakład bez ryzyka. W e-Toto otrzymać można z kolei freebet 20 zł. Jak więc widać, rejestracja z kodem z pewnością poprawia budżet gracza na zakłady sportowe i piłkarskie.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Graj legalnie i odpowiedzialnie u firm z licencją Ministerstwa Finansów.

                                                       tekst i fot - nadesłane

Komentowanie wstrzymane