Paszport małego Europejczyka.

Pochodzimy z różnych krajów i mówimy różnymi językami, ale mamy wspólny dom, którym jest Europa. Aby ją lepiej poznać przez dwa tygodnie dzieci w wieku 7-10 lat spotykały się na zajęciach wakacyjnych
w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Była to podróż w czasie i przestrzeni – razem odkrywaliśmy mnóstwo ciekawych miejsc. Codziennie odbywaliśmy wirtualną podróż do różnych państw Europy: poznając ich kulturę, tradycje, kuchnię oraz zabawy i gry sportowe charakterystyczne dla danego miejsca. W podróż po Hiszpanii zabrały nas wolontariuszki EVS – Maria i Ana, które przybyły do nas prosto z tego słonecznego kraju. Natomiast Polskę i swą małą ojczyznę poznaliśmy dzięki Agnieszce Szliep – zielonego edukatora
z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, z którą wędrowaliśmy po okolicy. Dodatkową atrakcją był wyjazd do MegaParku w Grudziądzu, gdzie wszyscy poczuliśmy się jak w Kansas City.
W zajęcia wpleciony był także element grywalizacji. Dzieci mogły zdobywać odznaki za przywitanie się w trzech obcych językach oraz za wykazanie się znajomością ciekawostek, gier, dań i zabytków z różnych państw Europy.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pocztówkę, którą może wysłać do innego uczestnika wakacji z miejsc, które jeszcze uda mu się odwiedzić w te wakacje. Może ktoś zechce wysłać ją do biblioteki?

Komentowanie wstrzymane