Trzecie miejsce w wojewódzkich rozgrywkach: Z Podwórka (Wiśniewy) na stadion o Puchar Tymbarku!

W poniedziałek 8 kwietnia odbył się finałowy Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Jak co roku impreza odbyła się w Świeciu, na stadionie miejskim. Do rywalizacji przystąpiło 55 drużyn w kategoriach U-8, U-10 i U-12 dziewcząt oraz U-8 chłopców. Jednocześnie rozgrywano mecze na 8 boiskach.
W tegorocznej edycji udział wzięła drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie w kategorii U-10. Sam udział w tak wielkim przedsięwzięciu był wielkim wyróżnieniem i niesamowitą atrakcją dla ucznia z tak niewielkiej szkoły. Większość drużyny przygotowywała się do rywalizacji od dwóch lat, biorąc udział w dodatkowych zajęciach sportowych z programu Szkolnego Klubu Sportowego, prowadzonych przez trenera Bartosza Burkiewicza. Jednakże jest to niewielki procent treningów, jakie odbyły dziewczynki z innych klubów sportowych biorących udział w turnieju.
Turniej rozpoczął się od przemarszu wszystkich drużyn wokół stadionu głównego świeckiej Wdy. Następnie maskotka „Tymbarku” przeprowadziła rozgrzewkę w postaci fantastycznej zabawy. Kolejnym etapem było losowanie grup i zaczęła się prawdziwa rywalizacja!
W pierwszym etapie rozgrywek dziewczęta z Wiśniewy trafiły do prawdziwej grupy śmierci z trzema faworytami rozgrywek – Tęcza Bydgoszcz, Szóstka Inowrocław oraz Gol Brodnica. Byliśmy jedyną drużyną szkolną w tym zestawieniu klubów piłkarskich. Pierwszy mecz i szok wśród rywali… remisujemy do przerwy z dziewczynkami Tęczy Bydgoszcz. Po przerwie niestety straciliśmy kilka bramek i ulegliśmy rywalkom 0:4. W kolejnym meczu remisujemy z Golem Brodnica 0:0, stwarzając sobie wiele sytuacji podbramkowych. W ostatnim spotkaniu, po kolejnym bardzo dobrym meczu, przegrywamy z „Szóstką” Inowrocław 0:2. Z 1 pkt na koncie i korzystniejszym bilansem bramkowym wychodzimy z grupy do ćwierćfinału! W meczu ¼ finału dziewczynki z SP Wiśniewy trafiły na kolejny klub piłkarski – Tucholankę Tuchola, która w fazie grupowej nie straciła bramki, strzelając ich aż 13! Bez strachu i respektu dla rywalek, po dwóch bramkach Oli Skrzyńskiej i jednym trafieniu Julii Mosek, wygrywamy 3:1 i meldujemy się w półfinale. Niestety, tam po raz kolejny przyszło nam się mierzyć z dziewczynkami z Bydgoskiej Tęczy i wyraźnie ulegamy faworytowi. W meczu o trzecie miejsce nasze dziewczynki nie pozostawiły złudzeń i nie dały żadnych szans rówieśniczkom spod toruńskiego Górska, wygrywając 5:0! Trzy bramki w tym spotkaniu zdobyła Ola Skrzyńska, a dwie dołożyła Julia Mosek. Obie dziewczynki zostały zapisane „do notesu” przez trenerów Akademii Młodych Orłów oraz kadry Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Po rywalizacji na boisku przyszedł czas na wyróżnienia i nagrody w każdej kategorii. Wszyscy uczestnicy, za udział, otrzymali medal oraz paczkę ze słodyczami i napojami firmy „Tymbark”. Zespoły z miejsc I – III dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe w postaci czapki, koszulki i woreczka na obuwie z logo sponsora rozgrywek oraz zeszyt i przybory szkolne z PZPN. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano naszą bramkarkę – Martę Knapik, która oprócz w/w otrzymała piłkę i pamiątkową statuetkę.
Po wielogodzinnej rywalizacji okraszonej fantastycznymi emocjami dziewczynki wraz z rodzicami, którzy bardzo głośno kibicowali swoim pociechom, udały się do restauracji, aby uczcić tak wspaniałe osiągnięcie!
Szkoła i trener zapowiedzieli, że w miarę możliwości piłkarska drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie systematycznie będzie brała udział w kolejnych edycjach turnieju!
Skład brązowych medalistek z SP Wiśniewa: Knapik Marta, Mosek Julia, Skrzyńska Aleksandra, Skrzyńska Urszula, Rogowska Anna, Wrzesińska Amelia, Milewska Judyta, Leonhard Alicja, Kuszyńska Katarzyna, Lüdtke Natalia. Trener: Burkiewicz Bartosz

Trener drużyny
Bartosz Burkiewicz

Komentowanie wstrzymane