Baletowa klasyka w CKiS

„Dziadek do orzechów"to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Zachwycał także w niedzielny wieczór wypełnioną po brzegi salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. O przedstawienie na najwyższym światowym poziomie artystycznym zadbał zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.

„Dziadek do orzechów „powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że cofamy się na chwilę w czasie do dzieciństwa, marzeń i magii towarzyszącej zbliżającym się świętom. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to złożyło się na występ Artystów Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapierała dech w piersiach rozmachem i wykonawczą sprawnością. Zdaniem krytyków czarowi spektakli lwowskiej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Jesteśmy przekonani, że widzowie w istocie jeszcze długo będą wspominać ten występ. My zresztą również, bo choć to nie pierwsza wizyta tancerzy baletowych w naszym Centrum Kultury i Sztuki, to nadal nie możemy wyjść z podziwu z jaką łatwością i gracją artyści ci wykonują kolejne, skomplikowane figury i jak sugestywnie gestem oraz ruchem opowiadają tę ponadczasową historię.

W uszach jeszcze gra nam muzyka, przed oczami migają obrazy, sala opustoszała. Zostało nam powspominać, pooglądać zdjęcia, do czego niniejszym zachęcamy. Do zobaczenia przy najbliższej okazji!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst - Michał Pick

Fot. - Jacek Wojtania

Komentowanie wstrzymane