TYDZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI WIŚNIEWIE: 5-9.11.2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wzięli udział w"Tygodniu Niepodległości", który odbył się w dniach 05.-09.11.2018r.

Pierwszego dnia tj. w poniedziałek 05.11. śpiewaliśmy wspólnie na sali gimnastycznej pieśni patriotyczne oraz żołnierskie. Na ten dzień zostały przygotowane dla uczniów śpiewniki z tematycznym repertuarem. Aby lepiej wczuć się w klimat żołnierski, dzieci przyszły tego dnia do szkoły ubrane w rzeczy stylizowane na mundury żołnierskie.

Drugiego dnia, tj. we wtorek 6.11. uczniowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na sali gimnastycznej, uczestnicząc aktywnie w atrakcjach przygotowanych w formie 5 stacji. Na 1. stacji uczniowie odgadywali kalambury patriotyczne. Na 2. stacji odbywało się dekorowanie słodkich babeczek w kolorach białym i czerwonym. Na 3. stacji realizowano zajęcia manualne, na których uczestnicy zajęć przygotowywali białego orła na czerwonym tle. Na 4. stacji wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu wybranego okresu historii Polski, rozwiązując quizy historyczne, nawiązujące do tematu odzyskania przez Polskę niepodległości (dla grupy starszej) oraz uczestnicząc w zajęciach plastycznych (dla grupy młodszej). Na stacji 5., która zlokalizowana była w terenie, odbywało się "Szukanie skarbów" - zabawa z wykrywaczem metali.

Trzeciego dnia Tygodnia Niepodległości, tj. w środę 07.11. wspólnie przygotowywaliśmy na sali gimnastycznej kokardy narodowe.

Natomiast czwartego dnia, tj. w czwartek 08.11. wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w koszulki białe lub czerwone i wspólnie zrobiliśmy na sali gimnastycznej "Żywą flagę". Każdy napisał także życzenia dla Polski z okazji jej święta na czerwonych i białych balonach"Balon dla Ojczyzny".

Piątego dnia TYGODNIA NIEPODLEGŁOŚCI, tj. w piątek 09.11. odbył się uroczysty apel okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości. Po apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów patriotycznych, m.in.: konkursu plastycznego pt. "Kocham moją Ojczyznę", konkursu pieśni i piosenki patriotycznej oraz konkursu na rymowankę/ wierszyk patriotyczny. O godzinie 11.11. wspólnie ze wszystkimi szkołami w Polsce wzięliśmy udział w biciu rekordu "Świętujemy Niepodległą", odśpiewując czterozwrotkowy hymn narodowy.

Wyniki konkursu "KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ"

I miejsce Lena Łucyszyn

II miejsce Szymon Basiński

III miejsce Oliwia Kuszyńska oraz Kamil Pryk

wyróżnienia: Szymon Barabas, Katarzyna Kuszyńska, Klara Pyrc, Julian Strawa

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w Szkole Podstawowej w Wiśniewie w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizator Tygodnia Niepodległości

Hanna Wojtalewicz

SP w Wiśniewie

Komentowanie wstrzymane