„Cicha Noc” w Centrum Kultury i Sztuki

Okazuje się, że tymczasowa niedostępność sali widowiskowo-kinowej nie wyklucza organizacji koncertów, spotkań, a nawet pokazów filmowych, o czym mieli okazję przekonać się uczestnicy niedzielnego seansu z naszymi gośćmi z projektu „Polska Światłoczuła”.

„Polska Światłoczuła” to działający nieprzerwanie od sześciu lat projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta, mający na celu promocję polskiego kina poprzez prezentację ambitnych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. W ramach tegorocznej trasy projektu dotarł on do nas z filmem „Cicha Noc”. Doceniony wśród krytyki filmowej oraz jury konkursów, między innymi Festiwalu Polskich Fabularnych w Gdyni, podczas którego otrzymał główną nagrodę, zdobywca „Złotych Lwów”, nagrody za główną rolę męską (dla Dawida Ogrodnika) oraz Nagrody Dziennikarzy. Znakomita obsada (m.in. Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek czy Tomasz Schuchardt) oraz zdobyte przez film nagrody służą jako jego najlepsza wizytówka. Główną atrakcją nie był sam pokaz filmu, ale również możliwość spotkania z Tomaszem Ziętkiem, wcielającym się w filmie „Cicha Noc” w postać Pawła. Tomek opowiedział o pracy na planie, o tym jak nie został piosenkarzem oraz zdradził swoje plany na przyszłość przy okazji odpowiadając na wszystkie pytania nurtujące publiczność.

Polska Światłoczuła to projekt, który zdecydowanie zasługuje na słowa uznania i wszelką rekomendację, dlatego zachęcamy do śledzenia poczynań tych niezwykle zaangażowanych pasjonatów na ich stronie -  http://www.polskaswiatloczula.pl. Idea promowania ambitnego polskiego kina wymaga poparcia, bo wciąż za mało wiemy i mówimy o dobrych polskich filmach, których z roku na rok powstaje coraz więcej.

 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Michał Pick

Fot.: Jacek Wojtania

Komentowanie wstrzymane