Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniewie widzami nietuzinkowych spektakli.

"KOT W BUTACH"

W dniu 18.04.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wybrały się do Domu Kultury w Tucholi na spektakl pt. „Kot w butach”, wystawiony przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Za sprawą aktorów, ich kostiumów i pięknej scenografii dzieci przeniosły się w magiczny świat baśni. Wzmogły go efekty świetlne oraz liczne efekty dźwiękowe. Można było usłyszeć odgłosy burzy, szum wiatru. Dzieci śpiewały
z aktorami fragmenty piosenek. Drodze pełnej przygód przewodził charyzmatyczny kot, który potrafił przekazać dzieciom, że nie ma rzeczy niemożliwych i każde marzenie uda się spełnić, jeżeli się bardzo chce.
W spektaklu pokazano przyjaźń, miłość, dobro, odwagę. Przedstawienie dostarczyło widzom dużo śmiechu i zabawy. Po spektaklu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Monika Chorodyńska
SP w Wiśniewie

”HOBBIT"

18 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wybrali się na spektakl pt. ”HOBBIT, czyli podróż w nieznane”, wystawiony przez katolicki Teatr Edukacji, który odbył się w Tucholskim Ośrodku Kultury.
„(…) zapragnął ruszyć w świat, zobaczyć wysokie góry, usłyszeć szum sosen
i potoków, zbadać głębię jaskiń, miecz nosić u boku…”. To słowa odzwierciedlające postać dzielnego Bilba Bagginsa, głównego bohatera powieści J.R.R. Tolkiena, którego całe życie się zmienia, kiedy właśnie decyduje się wyruszyć w daleką wyprawę. Pokonując liczne niebezpieczeństwa, stawia czoła własnym słabościom, dowiaduje się wiele o samym sobie
i sprawdza granice swoich możliwości, aż w końcu dociera do kresu drogi, gdzie czeka na niego upragniona nagroda.
Przedstawiony spektakl to nie tylko historia o smokach czy krasnoludach, ale przede wszystkim to opowieść niosąca poważne przesłanie. Opowieść o podróży, która odbywa się
w każdym z nas, o tym jak zwykły człowiek staje się bohaterem, o dojrzewaniu, przyjaźni
i miłości, która pokonuje wszelkie podziały. To nauka o poświęceniu i niebywałej odwadze.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w magicznej wyprawie, dzięki bogatej scenografii, niesamowitym efektom świetlnym, wspaniałej oprawie muzycznej, pięknym kostiumom oraz świetnej grze aktorskiej.
Aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji w pełni odzwierciedlili głównych bohaterów powieści, jednak największe wrażenie wywarł na wszystkich Thorin – władca krasnoludów, organizator wyprawy po skarby Samotnej Góry, który spośród widzów wybrał kilkoro krasnoludów i nadał im imiona, a podczas spektaklu nawiązywał kontakt z publicznością.
Obejrzeliśmy widowisko z wielkim zainteresowaniem, a uczniowie w drodze powrotnej długo komentowali i przeżywali to ciekawe wydarzenie teatralne.

Sylwia Szczubiał
SP w Wiśniewie

Komentowanie wstrzymane