W Szkole Podstawowej w Wiśniewie uczniowie uczą roboty.

Uczniowie uwielbiają się uczyć poprzez doświadczenia i eksperymenty. Dzięki temu rozwijają umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu.
W Szkole Podstawowej w Wiśniewie pomagają im w tym interaktywne roboty, które rozwijają się razem z dzieckiem. To reakcja na wprowadzenie nauki programowania do najnowszej podstawy programowej. W szkole roboty Photon służą młodszym i starszym uczniom, a nawet przedszkolakom, ponieważ język programowania mogą opanować nawet najmłodsi.
Roboty Photon są wyposażone w szereg czujników, dających możliwość zapewnia interakcji z otoczeniem. Oprócz podstaw programowania, korzyścią ich stosowania są poznanie nowych technologii, szybkie podejmowanie decyzji, rozwijanie pamięci. Poprzez specjalnie zaprojektowaną aplikację mobilną uczniowie pomagają nauczyć ,,swoich podopiecznych” od podstaw widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Aplikacja zainstalowana na tablecie lub smartfonie to rodzaj podręcznika połączonego z ciekawą opowieścią, podanego w przystępnej formie gry, to musi budzić zainteresowanie.

 

Komentowanie wstrzymane